Kosmetyki w szkle – powrót do przeszłości czy innowacja?

Czy Mokosh 413.jpg

Wraz z ruchem zero waste i rosnącą świadomością konsumentów w dziedzinie ekologii, kosmetyki pakowane w plastik nie są już wybierane tak chętnie i impulsywnie, co jeszcze kilka lat temu.

Mimo że wciąż większość ludzi zdecyduje się na produkt w plastiku ze względu na jego niższą cenę, przestaje być to zasadą. Konsumenci zaczynają starać się zastępować takie kosmetyki swoimi szklanymi odpowiednikami lub wybierać kosmetyki ekologiczne. Mitem jest, że kosmetyki w szkle zawsze są droższe od ich konkurentów w plastiku.

Często kosmetyk z dobrym składem w szklanej buteleczce lub słoiczku można kupić w dobrej cenie, podczas gdy wiele drogich marek z wyższej półki wciąż stawia na plastik. Oba rodzaje produktów mają swoje wady i zalety. Szkło jest surowcem, który można przetwarzać ponownie nieskończoną ilość razy.


Uroda i zdrowie: http://tiny.cc/velto


Plastik natomiast rzadko można poddać recyklingowi, a ilość takich operacji jest zazwyczaj ograniczona. Z drugiej strony plastik to tanie tworzywo, które nie ulega stłuczeniu tak łatwo jak szkło. Warto pamiętać, że kosmetyki zero waste to nie tylko produkty w szkle. Coraz częściej na rynku pojawiają się produkty pakowane w papier, a także metalowe puszki lub tubki.